Tak, Twoje dziecko też może programować!


Jedyny kompleksowy i podstawowy kurs Scratch Junior

po polsku dla dzieci rozpoczynających przygodę z programowaniem

Bardzo możliwe, że tak jak wielu rodziców uważasz, że Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu przed telewizorem, tabletem czy smartfonem na oglądaniu bajek, filmików na YouTube czy graniu w gry.

A co powiesz, aby ten czas zamienić na coś innego?

Kreatywnego, rozwijającego, twórczego - NAUKĘ PROGRAMOWANIA?
Jeśli uważasz, że ten pomysł jest ciekawy to poznaj kurs Scratch Junior.
Kurs, który może być początkiem wielkiej przygody Twojego dziecka z programowaniem!

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Dla każdego dziecka w wieku 5-8 lat

Dobrze, jeśli dziecko zacznie naukę podstaw programowania już w wieku 5-6 lat, w momencie gdy potrafi skupić się ok. 30 minut na jednej rzeczy lub zadaniu. Wiek ten jest też bardzo optymalnym czasem, ponieważ dziecko nie ma jeszcze żadnych uprzedzeń, wyrobionego zdania ani opinii, której nie można sprostować. Jest bardzo otwarte na naukę w formie zabawy i z chęcią interesuje się otaczającym światem. 

Nie ma granicy wieku, po której przekroczeniu na rozpoczęcie nauki będzie już za późno. Im starsze dziecko (w wieku 7-8 lat) tym dłużej pozostanie skupione. Dzięki czemu pozna więcej materiału, bo poświęci na to więcej uwagi i zaangażowania.

Pamiętaj jednak, że im wcześniej dziecko będzie miało styczność z programowaniem, tym będzie to dla niego bardziej naturalny proces.

Jak wygląda nauka?

Nauka odbywa się online, w domu, kiedy dziecko ma na to ochotę

Dziecko uczy się w dowolnym czasie i częstotliwością (np. tylko w weekendy). A wszystko czego potrzebuje to tablet. Aplikację uruchomimy także na laptopie, jednak małe dzieci bardzo słabo radzą sobie z obsługą myszki i zdecydowanie szybciej i sprawniej (a to sprowadza się do większej motywacji) radzą sobie z dotykową formą obsługi aplikacji.

Lekcje wideo zostały profesjonalnie przygotowane, a cała uwaga skupiona jest na jednym uczniu. Dziecko nie ma poczucia, że robi coś za wolno,  albo czegoś nie usłyszało. Do każdej lekcji może wrócić ponownie i  przypomnieć sobie dany materiał. Pracuje samodzielnie, więc w 100% odpowiada za własny projekt i  efekty pracy. Rodzic ma pewność, że dziecko wynosi coś z zajęć, bo na bieżąco widzi jego postępy. 

Czego dziecko się nauczy?

Podstaw programowania

Dziecko nauczy się podstaw programowania w jednej z najpopularniejszych aplikacji służącej do tego celu, Scratch Junior. Pozna:

  • sposób, w jaki powstają programy
  • stworzy animacje
  • stworzy gry
  • stworzy quizy, które zaskoczą nawet dorosłych
  • nauczy się myśleć analitycznie i planować działania
Zbuduje w czasie kursu około 30 projektów!

Szczegółowy plan zajęć

LEKCJA 0: Instalacja

Ty zobaczysz jaką bezpłatną aplikacje musisz zainstalować, jak sprawdzić czy działa. Dowiesz się czym jest i dlaczego akurat tą polecamy na początek przygody z programowaniem.

LEKCJA 1: Taniec

Dziecko pozna aplikację, nowe bloczki ruchu i startu programu, a także funkcję zmiany tła. Zaprogramuje własne 3 pierwsze programy. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego programu na bazie poznanych funkcji.

LEKCJA 2: Dialog

Dziecko pozna nowe bloczki mowy bohatera, a także funkcję prezentacji projektów. Zaprogramuje własne 3 programy. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego projektu na bazie poznanych funkcji.

LEKCJA 3: Figury

Dziecko pozna do czego służą cyfry na bloczkach, a także w czym może nam pomóc siatka pomocnicza. Zaprogramuje własne 2 programy, nawet z 4 bohaterami. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego projektu na bazie poznanych funkcji.

LEKCJA 4: Kalambury

Dziecko pozna bloczek służący do powrotu na miejsce początkowe. Zaprogramuje własne 3 programy, które będą formą quizu dla rodziców i rodzeństwa. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego projektu na bazie poznanych funkcji.

LEKCJA 5: Zegar

Dziecko pozna bloczki obrotu w prawo oraz w lewo. Zaprogramuje własne 3 programy z motywem urodzin, układu słonecznego, a także zegara. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego projektu na bazie poznanych funkcji.

LEKCJA 6: Odległość

Dziecko pozna bloczki powiększania i pomniejszania. Zaprogramuje własne 4 programy. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego projektu na bazie poznanych funkcji.

LEKCJA 7: Chowanego

Dziecko pozna bloczki chowania, ukrywania i wykonywania poleceń gdy bohater jest ukryty. Zaprogramuje własne 4 programy. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego projektu na bazie poznanych funkcji.

LEKCJA 8: Szybkość

Dziecko pozna bloczki ustalania prędkości bohatera. Zaprogramuje własne 4 programy. Otrzyma inspirację do zbudowania własnego projektu na bazie poznanych funkcji.

Promocja kończy się za

Cena promocyjna

99 PLN

249 PLN

Dołącz do kursu

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

Scratch Junior powinien być pierwszą aplikacją, jaką dziecko pozna chcąc nauczyć się podstaw programowania.

Kurs poprowadzi Twoje dziecko za rączkę krok po kroku. Bez przeskoków. Razem włączamy aplikację, uczymy się, bawimy i wyłączamy ją.

Krótkie i ciekawe projekty bardzo szybko zmotywują Twoje dziecko i zainspirują do dalszej nauki poprzez zabawę.

Dziecko stworzy samodzielnie około 30 projektów! Co będzie dla niego na pewno powodem do ogromnej satysfakcji.

Na Twoje dziecko czeka ponad 6 godzin profesjonalnie przygotowanych lekcji wideo.

Kurs został przetestowany przez moje córeczki. Julcia i Ania pilotażowo testują wszystkie rozwiązania. One uwielbiają Scratch, więc jest duża szansa, że Twoje dziecko też polubi.

Programowanie to nie tylko świetna zabawa dla Twojego dziecka.

Może to być Wasza wspólna pasja!

Opinie rodziców

Dlaczego warto zarazić dziecko programowaniem?

Zalety edukacyjne

Świetne zdolności logiczne, matematyczne, analityczne, manualne i nie tylko.

Rozwój poznawczy

Większa szybkość przetwarzania informacji, zapamiętywania i postrzegania.

Koncentracja

Projektowo - zabawowa forma zajęć pozytywnie wpływa na stymulowanie większej koncentracji.

Kreatywność

Możliwość rozwiązania problemów projektowych i programowych na wiele poprawnych sposobów.

Samodzielność

Dziecko samodzielnie, w swoim tempie, w swoim domu zaczyna uczyć się i bawić samo.

Start w przyszłość

Łatwość w obcowaniu z technologiami, robotami, nauką i inżynierią to przyjazny start.

Promocja kończy się za

Cena promocyjna

99 PLN

249 PLN

Dołącz do kursu

Najczęściej zadawane pytania

Kurs skierowany jest bezpośrednio do dziecka. Operuję takim językiem, aby dziecko wszystko rozumiało, bez pomocy rodzica. Każda instrukcja jest prowadzeniem dziecka za rękę - od włączenia aplikacji aż do zapisania projektu. Kurs zaprojektowany jest tak, aby dziecko mogło samodzielnie nabywać nowych umiejętności i wejść w świat programowania.
Jedynie tablet! W kursie czeka na niego instrukcja wideo, która pokazuje jak krok po kroku zainstalować aplikację, na której będziemy się uczyć.
Jestem pewien, że tak! Kurs przeznaczony jest dla dzieci (nawet 5 letnich), które nigdy nie miały styczności z programowaniem. Jeśli Twoje dziecko miało już wcześniej do czynienia z programowaniem to genialnie - dużo płynniej przejdzie przez kurs i zacznie eksperymentować na zupełnie innym poziomie.
Tak! Wykaż entuzjazm i zainteresowanie, kiedy dziecko będzie chciało się pochwalić swoim nowym projektem.
12 miesięcy lub dłużej! Jeśli pod koniec tego okresu zdecydujesz się przedłużyć dostęp do kursu za niewielką opłatą.

O autorze

Już jako 15-latek tworzył strony w HTMLu które wygrywały szkolne konkursy. Później w Liceum dalej zainteresował się fotografią cyfrową i swoją pierwszą cyfrówkę o rozdzielczości 1,3 megapiksela dostał od rodziców będących w USA. To był przez długi okres czasu drugi taki aparat w całym mieście (pierwszy miał redaktor gazety), gdzie mieszkał. Na studiach jako pierwszy ze studentów już od pierwszego roku Architektury i Urbanistyki tworzył modele 3D. Jako student po kilku latach nauki, stworzył swoje dwa pierwsze kursy sprzedawane na DVD dotyczące modelowania i renderingu wnętrz w 3Ds Maxie. Następnie jeszcze na studiach otworzył i prowadził przez 8 lat swoją pierwszą firmę tworzącą wizualizacje inwestycji dla deweloperów. Wyemigrował na prawie 4 lata do Kataru na Bliskim Wschodzie, gdzie na co dzień tworzył animacje 3D mega inwestycji oraz szkice architektoniczne wnętrz. Po narodzinach Julii, a później Ani tak bardzo chciał pokazać świat nowoczesnych technologii - programowania i robotyki dla córek, że postanowił zająć się tym pełnoetatowo. Opracowywanie materiału i lekcji zajmowało jednak sporo czasu, dlatego wpadł na pomysł, że przecież mógłby także uczyć innych. W ten sposób powołał Cybergenerację do życia i przeszkolił już 150 dzieci.